
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 900 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART |
| Memory Size | 8 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 22 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | LVD, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Number of ADC Channels | 12 |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 1 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 8 |
| Number of Programmable I/O | 22 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of UART Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Stock: 269
Distributors
pcbx
Unit Price$1.33229
Ext.Price$1.33229
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.33229 | $1.33229 |
| 10 | $1.22294 | $12.22940 |
| 25 | $1.17866 | $29.46650 |
| 50 | $1.13598 | $56.79900 |
| 100 | $1.09484 | $109.48400 |
| 300 | $1.07111 | $321.33300 |
| 500 | $1.04789 | $523.94500 |
